بازرگانی تامین یکتای ساتراپ

واتس آپ

شماره تماس 02188751051

بیرینگ های صنایع نفت و گاز

خلاصه

به دلیل محیط عملیاتی بسیار سخت، صنعت حفاری به تجهیزات بیرینگ بسیار بادوام و قابل اعتماد نیاز دارد. چندین سال همکاری نزدیک و کار تحقیق و توسعه با سازندگان و اپراتورهای تجهیزات حفاری منجر به بهبود مستمر قابلیت اطمینان عملیاتی و عمر مفید بلبرینگ‌های INA و FAG شده است.

14/02/1402 12:41:47 ب.ظ
369
بیرینگ های صنایع نفت و گاز

به دلیل محیط عملیاتی بسیار سخت، صنعت حفاری به تجهیزات بیرینگ بسیار بادوام و قابل اعتماد نیاز دارد. چندین سال همکاری نزدیک و کار تحقیق و توسعه با سازندگان و اپراتورهای تجهیزات حفاری منجر به بهبود مستمر قابلیت اطمینان عملیاتی و عمر مفید بلبرینگ‌های INA و FAG شده است.

 1. قرقره‌ها

قرقره‌ها در تاج و بلوک های حرکتی و همچنین در سیستم های جبران ارتفاع استفاده می شود. ضریب اطمینان تحت بارگذاری‌های استاتیکی و دینامیکی بالا برای اطمینان از حداکثر زمان کار در محدوده شدید شرایط حفاری مورد نیاز است. محصول  INA Schaeffler برای قرقره ها طرح های مخروطی دو ردیفه با ظرفیت بالا و سنتی را در اندازه های رایج میدان نفتی با API 8C ارائه می دهد. قطعات سخت شده توسط ساختار بینیتی یک هسته انعطاف پذیر با مقدار آستنیت باقیمانده کمتر شرایط را برای ایجاد پایداری حرارتی در محدوده شدید فراهم می کنند. همچنین می توان طیف کاملی از رولبرینگ استوانه ای کامل را مشخص کرد. آب بند در هر دو محصول رولبرینگ استوانه ای و مخروطی موجود است. این آب بند ها به طور خاص برای شرایط شدید موجود در صنعت طراحی شده اند.

بیرینگ های قرقره‌ها (رولبرینگ های مخروطی دو ردیفه) برای قرقره‌ها در جعبه قرقره سر دکل، جعبه قرقره‌های متحرک، جبران‌‌ساز رشته حفاری، کشنده‌های سیم و قلاب‌های بلوک. شرکت باتیس قابلیت تأمین بیرینگ های قرقره های INA صنعت نفت و گاز را دارد. لطفا با ما تماس بگیرید.

 1. درایو بالایی یا چرخاننده قدرتی

درایو بالا (که اغلب به عنوان چرخاننده قدرت نیز شناخته می شود) تجهیزاتی است که وظایف زیر را انجام می دهد: چرخاندن رشته مته حفاری (که قبلاً توسط میز دوار انجام می شد)، ایجاد مجرا برای گل حفاری (که قبلاً توسط چرخاننده چرخشی انجام می شد)، لوله قطع/اتصال، بسته شدن در لوله مته حفاری توسط یک شیر کلی یکپارچه، رشته مته حفاری بالابر/پایین‌آور با استفاده از آسانسور استاندارد. درایوهای بالایی می توانند به صورت الکتریکی یا هیدرولیکی هدایت شوند. اگر آنها به صورت هیدرولیکی هدایت شوند، معمولاً از چندین موتور هیدرولیک استفاده می کنند. شرکت باتیس قابلیت تأمین بیرینگ های درایو بالایی یا چرخاننده قدرتی INA صنعت نفت و گاز را دارد. لطفا با ما تماس بگیرید.

 • بیرینگ اصلی: رولبرینگ مخروطی محوری
 • بیرینگ شمارنده، بیرینگ بالایی: رولبرینگ مخروطی
 • بیرینگ هدایت شعاعی، بیرینگ پایین: رولبرینگ استوانه ای

درایو بالا

 • شفت میانی: رولبرینگ استوانه ای یا رولبرینگ مخروطی
 • شفت ورودی و خروجی: رولبرینگ مخروطی
 • بیرینگ محوری اصلی: رولبرینگ مخروطی محوری

 1. میز دوار

میز دوار راه حل سنتی برای تامین نیروی چرخشی برای چرخاندن رشته مته حفاری است. هنگامی که حفاری قطع می شود، میز دوار نیز می تواند به عنوان یک وسیله پشتیبانی عمل کند و کل وزن رشته مته را تحمل کند. بیرینگ های در معرض بارهای شعاعی و محوری بالا هستند.

محصولات INA Schaeffler با توجه به الزامات فوق، بلبرینگ های زاویه ای محوری برای بیرینگ اصلی در میزهای دوار چه به صورت طرح های تک ردیفه و چه به صورت مجموعه های ترکیبی انتخاب ارجح بوده و ظرفیت تحمل بار محوری بالایی دارند. Schaeffler همچنین بیرینگ های پینیون را فراهم می کند که عملکرد بدون مشکلی را روی شفت ورودی دارند. شرکت باتیس قابلیت تأمین بیرینگ های میز دوار INA صنعت نفت و گاز را دارد. لطفا با ما تماس بگیرید.

 • بیرینگ اصلی: بیرینگ تماس زاویه ای محوری (بیرینگ بالا و پایین یا واحدهای کامل)
 • محور محرک: رولبرینگ کروی (بیرینگ بیرونی)، رولبرینگ مخروطی (بیرینگ داخلی)

 

 1. منجنیق حفاری، وینچ ها

وظیفه اصلی منجنیق حفاری این است که رشته مته را بالا یا پایین بیاورد و وزن مناسب را بر روی مته ایجاد کند. ماشین‌های منجنیق حفاری و وینچ‌های مدرن همچنین می‌توانند جبران‌کننده افزایش فعال (AHC) را که برای جبران حرکات موجی روی دکل‌های شناور طراحی شده است، کار کنند. چرخه های بارگذاری سریع حاصل نیاز به یک سیستم بسیار سفت و سخت دارد.

محصولات Schaeffler طیف وسیعی از محصولات بلبرینگ از جمله بلبرینگ های کروی را برای بیرینگ اصلی درام بالابر ارائه می دهد. این بلبرینگ ها می توانند ناهماهنگی ها را جبران کنند و در عین حال تحمل بار بالایی را فراهم کنند. موقعیت های بیرینگ اضافی را می توان در موتور محرک و گیربکس های مورد استفاده برای کار با درام بالابر یافت. همه با هم به عنوان یک سیستم برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد کار می کنند.

رولبرینگ کروی خاص، بلبرینگ ها، رولبرینگ مخروطی و رولبرینگ استوانه ای در درام، گیربکس و موتور محرک. شرکت باتیس قابلیت تأمین بیرینگ های منجنیق حفاری , وینچ های INA صنعت نفت و گاز را دارد. لطفا با ما تماس بگیرید.

 

 

 1. پمپ گل

پمپ گل، دکل حفاری را با جریان ثابت گل پرفشار (سیال حفاری) تامین می کند. این پمپ‌های جابجایی مثبت تا 10000 psi کار می‌کنند که منجر به بارهای شعاعی بالا در موقعیت‌های بیرینگ معمولی از جمله بیرینگ‌های ضربدری، بیرینگ‌های خارج از مرکز، بیرینگ‌های اصلی میل لنگ و بیرینگ‌های میل لنگ می‌شود.

محصولات Schaeffler مجموعه کامل بیرینگ پمپ گل را برای برخی از پیشرفته ترین طرح های پمپ در صنعت ارائه می دهد. این ترتیبات بلبرینگ سیستم های با ظرفیت بالا را فراهم می کند که به طور ایده آل برای افزایش تقاضا با افزایش عمق حفاری مناسب است. شرکت باتیس قابلیت تأمین بیرینگ های پمپ گل INA صنعت نفت و گاز را دارد. لطفا با ما تماس بگیرید.

 • محور محرک: رولبرینگ استوانه ای یا رولبرینگ کروی
 • میل لنگ: رولبرینگ کروی یا رولبرینگ مخروطی
 • میله اتصال: رولبرینگ استوانه ای
 • سر متقاطع: رولبرینگ سوزنی

 1. محرکه گِل

کاربردهای موتور گل شاید بیشترین تقاضا را در صنعت داشته باشند. بیرینگ های موتور گل که در انتهای رشته حفاری کار می کنند، دماهای بالا، بارهای بالا، شرایط ضربه ای و همچنین تماس مستقیم با مایع حفاری آلوده را مشاهده می کنند.

محصولات INA Schaeffler برای کاربردهای موتور گل از هندسه های تخصصی چند ردیفه ساخته شده از فولادهای ویژه استفاده می کند. این محصولات با کمک سازندگان پیشروی ابزارهای حفاری طراحی شده تا عملیات را در طیف وسیعی از شرایط حفاری به حداکثر برسانند. شرکت باتیس قابلیت تأمین بیرینگ های موتور گل INA صنعت نفت و گاز را دارد. لطفا با ما تماس بگیرید.

 • بیرینگ های محرکه گِل: بیرینگ های چند ردیفه ساخته شده از فولاد مخصوص.

 

سایر تجهیزات دکل

بیرینگ‌های مختلف در ابزارهای حفاری پایین چاه (توربین‌های گل، ابزارهای حفاری قابل هدایت چرخشی)، جرثقیل‌ها، رانشگرها، دکل‌های جک‌آپ، صفحه‌های لرزاننده، واحدهای سیمان‌کاری چاه، فن‌ها و دمنده‌ها، گیربکس‌ها و تجهیزات تولید برق.

بازرگانی تامین یکتا ساتراپ

بازرگانی تأمین یکتا ساتراپ (باتیس)