بازرگانی تامین یکتای ساتراپ

واتس آپ

شماره تماس 02188751051

بلبرینگ های مقاوم به خوردگی در صنعت غذایی

خلاصه

برای رسیدگی به محیط های مرطوب و خورنده، بلبرینگ ها باید از مواد غیر خورنده ساخته شوند. رایج ترین آنها فولاد زنگ نزن، کروم و روی کرومات است. طیف گسترده ای از یاتاقان های تخصصی به طور خاص برای صنایع غذایی و نوشیدنی توسعه یافته اند. اینها شامل بلبرینگ های هیبریدی و یاتاقان های توپ قالب گیری شده است که در مقایسه با یاتاقان های فولادی زنگ نزن عملکرد بال

31/02/1402 04:53:58 ب.ظ
257
بلبرینگ های مقاوم به خوردگی در صنعت غذایی

بلبرینگ های مقاوم به خوردگی در صنعت غذایی

برای رسیدگی به محیط های مرطوب و خورنده، بلبرینگ ها باید از مواد غیر خورنده ساخته شوند. رایج ترین آنها فولاد زنگ نزن، کروم و روی کرومات است. طیف گسترده ای از یاتاقان های تخصصی به طور خاص برای صنایع غذایی و نوشیدنی توسعه یافته اند. اینها شامل بلبرینگ های هیبریدی و یاتاقان های توپ قالب گیری شده است که در مقایسه با یاتاقان های فولادی زنگ نزن عملکرد بالاتری در آب و عمر طولانی تری دارند.

چه بلبرینگ هایی معمولا در این صنعت استفاده می شود؟

در حالی که بلبرینگ ها در تجهیزات بسیاری از صنایع یافت می شوند، نقش حیاتی خاصی در دستگاه ها و سیستم های صنعت غذا و نوشیدنی دارند. آنها معمولاً از فولاد زنگ نزن با درجه مواد غذایی ساخته می شوند تا اطمینان حاصل شود که برای عملیاتی که در آن تماس با کالاهای مصرفی انتظار می رود ایمن هستند.

برخی از رایج ترین انواع بلبرینگ های فولادی زنگ نزن در صنایع غذایی و نوشیدنی عبارتند از:

بلبرینگ های سوار نشده

محفظه های ترموپلاستیک و زنگ نزن

بلبرینگ های قابل شست و شو

بلبرینگ های تخصصی

اجزا و سیستم‌های معمولی حاوی آن‌ها عبارتند از درج‌ها و واحدهای ایستاده IP69K مورد تایید FDA، بوش‌های گرمانرم IGUS، دنباله‌روهای بادامک، واحدهای نصب‌شده، زنجیر غلتکی و تسمه‌های V.

روغن کاری مناسب

علاوه بر مواد بیرینگ ها  توجه به نوع روغن کاری مورد استفاده نیز مهم است. روان کننده بلبرینگ نه تنها باید موثر باشد، بلکه برای استفاده در محیط هایی که در آن مواد غذایی یا نوشیدنی تولید می شود نیز باید تایید شود. اینها معمولاً روان کننده های غذایی هستند که بی بو، بی مزه، غیر سمی و مقاوم در برابر شست و شوی روزانه هستند

چرا از روان کننده جامد برای این بلبرینگ ها استفاده کنیم؟

هنگام استفاده از یاتاقان های فولادی زنگ نزن، انتخاب یک کاربرد روان کننده مناسب مهم است. در غیر این صورت، یاتاقان ها ویژگی های مناسبی برای عملکرد در محیط بدون آسیب احتمالی به تجهیزات یا آلودگی محصولات نخواهند داشت.

روان کننده های جامد برای بلبرینگ های فولادی زنگ نزن مورد استفاده در تجهیزات پردازش و بسته بندی مواد غذایی توصیه می شود. این روان کننده ها از گریس روان کننده و پلی اتیلن با وزن فوق مولکولی تشکیل شده اند. این ترکیب منجر به ترکیبی می شود که قبل از بسته شدن در بلبرینگ، شبیه گریس معمولی است. با این حال، پس از گرم شدن و سرد شدن، به یک ماده جامد رزین مانند تبدیل می شود.

استفاده از روان کننده های جامد نسبت به روان کننده های مایع مزایای زیادی دارد.

عمر روانکاری طولانی تر روان کننده های جامد هنگام قرار گرفتن در معرض آب امولسیون یا نشت نمی کنند. در نتیجه، عمر روانکاری طولانی تری دارد که می تواند منجر به طولانی شدن چرخه عمر ماشین آلات شود.

مقاومت بیشتر در برابر نشتی. روان کننده های جامد نشت نمی کنند، که به حفظ آنها از آلودگی و زباله کمک می کند. همچنین به تمیز نگه داشتن ماشین آلات و محیط اطراف کمک می کند.

خطر کمتر آلودگی روان کننده های جامد اطمینان حاصل می کنند که بلبرینگ ها روغن کاری می شوند، که خطر تشکیل جیب های خالی و پر شدن با آلاینده ها را کاهش می دهد.

یکی از نمونه های روان کننده جامد خوب، گریس جامد نوع P-06 است. این روغن از یک گریس روان کننده درجه مواد غذایی که با استانداردهای H-1 تعیین شده توسط USDA و یک جزء پلی اتیلن با وزن فوق مولکولی مطابق با استانداردهای FDA ساخته شده است.

بازرگانی تامین یکتا ساتراپ

بازرگانی تامین یکتا ساتراپ